Dubrovnik, Hırvatistan Dubrovnik Hakkında Bilgi, Resimleri

+ Yorum Gönder
Tatil Mekanları ve Yabancı Tatil Yerleri Bölümünden Dubrovnik, Hırvatistan Dubrovnik Hakkında Bilgi, Resimleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Dubrovnik, Hırvatistan Dubrovnik Hakkında Bilgi, Resimleri

  Reklam  Dubrovnik, Hırvatistan Dubrovnik Hakkında Bilgi, Resimleri

  Forum Alev
  Dubrovnik ya da eski adıyla Ragusa Hırvatistan'ın Adriyatik Denizi sahilinde bulunan, Orta Çağ'dan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehri.
  Şehrin nüfusu 49.000'dir. Hırvatistan 'ın 1991'de Yugoslavya'dan ayrılışı sırasında çıkan iç savaşta, Sırp saldırıları nedeniyle şehirdeki tarihi eserler önemli ölçüde zarar gördü. UNESCO'nun başlattığı resterasyon çalışmaları ile de 2005 yılı itibariyle şehir eski görünümünü büyük ölçüde kazandı.

  Dubrovnik Adriyatik Denizi'nin kucağında Akdenizin tarihi dokusu en iyi korunmuş kentlerinden. Mimarideki Rönesans, Gotik ve Barok etkisi kenti büyülü kılan etkenlerden. Şehirde görülmeye değer müzeler, manastırlar, kaleler ve kiliseler hala ayakta. Dubrovnik sokaklarında saatlerce yürüyerek keyfine varılacak yerlerden. Ana caddelerden biri olan Stradun birbirinden güzel kafeler, barlar ve mağazalarla dolu. Şehrin hemen açıklarında milli bir park olan Lokrum Adasına tekne ile geçip harika bir gün geçirebilirsiniz.


  hirvatistan-dubrovnik-resimleri-0.jpg

  hirvatistan-dubrovnik-resimleri-1.jpg

  hirvatistan-dubrovnik-resimleri.jpg
 2. 2
  sagocu_kız
  Bayan Üye

  --->: Dubrovnik, Hırvatistan Dubrovnik Hakkında Bilgi, Resimleri

  Reklam  Dubrovnik
  Bilgiler için teşekkürler abla ;) 3. 3
  CaRaMeLa
  Bayan Üye
  Dubrovnik

  dubrovnik.jpg+ Yorum Gönder
hırvatistan dubrovnik
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi