Dünya Turizm Örgütü Hakkında

+ Yorum Gönder
Tatil Mekanları ve Yabancı Tatil Yerleri Bölümünden Dünya Turizm Örgütü Hakkında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Dünya Turizm Örgütü Hakkında

  Reklam  Dünya Turizm Örgütü Hakkında

  Forum Alev
  Dünya Turizm Örgütü Hakkında

  Seyahat ve turizm alanında uluslararası anlamda temel kuruluş olan Dünya Turizm Örgütü (DTÖ), Birleşmiş Milletler tarafından ekonomik kalkınma, barış, refah, insan hakları ve temel hak ve özgürlüklerin evrensel anlamda saygı görmesine ve yerine getirilmesine katkıda bulunmak amacıyla, sorumlu, sürdürülebilir ve evrensel olarak ulaşılabilir bir turizm kalkınmasının geliştirilmesinde merkezi ve belirleyici bir rol oynaması için görevlendirilmiştir.

  Örgüt bu amaca ulaşmak için, turizm alanında gelişmekte olan ülkelerin yöneldikleri alanlara özel bir önem göstermektedir.

  Dünya turizmi açısından bir şemsiye örgüt olarak hareket eden DTÖ, teknoloji transferlerinin ve uluslararası işbirliğinin geliştirilmesinde, kamu-özel sektör ortaklıklarının canlandırılması ve geliştirilmesinde, Turizmde Küresel Mesleki Ahlak Yasası'nın uygulanmasının teşvik edilmesinde üye ülkelere, turizm destinasyonlarına ve işletmelerine; bir yandan turizmin olumlu düzeydeki ekonomik, sosyal ve kültürel etkilerini en üst düzeye çıkarırken, diğer yandan olumsuz sosyal ve çevresel etkilerini en alt düzeye indirmelerini sağlayacak bir bakış açısı sunmaktadır.
  DTÖ, turizm yoluyla ekonomik büyümenin, istihdam artırımının canlandırılmasını, çevre ve kültürel mirasın korunması için teşvikler sağlanmasını ve barış, refah ve insan haklarına olan saygının artırılmasını amaçlamaktadır.
  2005 yılında asil üye sayısı 146 ülkeye, bölge sayısı yediye ve özel sektör, eğitim kurumları, turizm birlikleri ve yerel turizm otoritelerini temsil eden 350 civarında Ortak Üyeye ulaşmıştır.
 2. 2
  AYSEVEN
  Bayan Üye

  Cevap: Dünya Turizm Örgütü Hakkında

  Reklam  turizim bir ülkenin kalkınmasında çok önemli rol oynamaktadır dünya turizim örgütüde bu konu ile ilgili çalış malar yapmakta turizimi incelemekte ve aydınlatmaktadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi