Dünya Kentleri: Yalta

+ Yorum Gönder
Tatil Mekanları ve Yabancı Tatil Yerleri Bölümünden Dünya Kentleri: Yalta ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Dünya Kentleri: Yalta

  Reklam  Dünya Kentleri: Yalta

  Forum Alev
  YALTA

  Dünyanın paylaşıldığı yer olarak bilinen Yalta, bu yakıştırmayı 1945'te soğuk savaşın temelini atan, Avrupa'yı ikiye bölen meşhur Yalta Konferansı'na ev sahipliği yaptığı için aldı. Çar II. Nikolay için 1911'de yaptırılan Yalta yakınlarındaki Livadiya sarayında bu tarihi konferansın izleri itina ile korunuyor. Yalta, çevresindeki köy ve kasabaları ile ayrı bir güzelliğe ve doyumsuz manzaralara sahip. Aynı zamanda Ukrayna'nın en büyük uluslararası tatil ve sağlık merkezi. Burada sağlık amaçlı oteller ve devrim öncesi yapılmış villa tarzında tatil merkezleri, daça denen ve SSCB döneminde politbüro üyelerinin yazlık olarak kullandığı evler var.

  Kent güzel ve itinalı. Sokak ressamları sahil boyunca eserlerini satıyor. Turistlerin portrelerini, karikatürlerini yapıyorlar. Hatta müşterilerinin bacaklarına, tırnaklarına bile resim yapanlar var.
  hotel yalta


  Kırım Yarımadası'nın güney kıyısında yer alan ve deniz güneş turizmi yapmak isteyenlerin uğrak yeri olan bu kente yılda 6 bin turist geliyor. Gelenler arasında Almanlar birinci, Türkler ise ikinci sırayı alıyor. Doğası ve yoğun gece hayatı nedeniyle Ukrayna'nın Bodrum'u olarak adlandırılıyor. Türk şirketleri yıllık bayi toplantıları ve gezileri için burayı tercih ediyor. Şehirde Aleksandır Nevski Katedrali, Ermeni kilisesi gezilecek yerler arasında. Dünyaca ünlü yazar Anton Çehov, 1899-1904 yılları arasında burada yaşadı. Çehov'un müze haline getirilen Kirova Sokağı'ndaki evi de görülmeli. Ukrayna ve Rus çocuk edebiyatında adı geçen karakterlerin canlandırıldığı Polyana Skazok Parkı, kent merkezine 5 kilometre mesafede. Burası için Ukrayna'nın Disneyland'ı denebilir. Yalta'dan yine bir sahil kasabası olan Aluşta'ya günübirlik geziler yapılıyor.

 2. 2
  pirharun
  Yeni Üye

  Cevap: Dünya Kentleri: Yalta

  Reklam  Kiev gidecek arkadaşlara kısa bilgiler.

  Kiev Sovyetler Birliği'nden kalma tüm mimari güzelliklerin, sanatın, operanın tiyatronun resmin ve müziğin, medeniyetin ve tabiki son derece eğlenceli bir gece hayatı kültürünün sembolü gibidir
  mutlaka gormeniz gereken destinasyonlar....
  1-Pecherska Lavra
  2-St. Sophia's Cathedral
  3-St. Volodymyr's Cathedral
  4-St. Michael's Cathedral
  5-St. Andrew's Church
  6-Marininsky Palace
  7-The Horodetsky Building
  8-Khreschatyk
  9-Andriyivsky Uzviz
  10- http://www.privatetoursinistanbul.com bu sitedende eskiden uçak bileti de satılıyordu ben burdan aldım...
  diğer konu ise konaklamada ben arkadaslara tavsiyem otel cok pahalı onun bizim otel diyebilecegimiz yerler 100 usd baslayor onun yerine size ben size ev kiralamalarını tavsiye ediyorum. onlar ise 45 usd kalıyor ve cok daha rahat edeceginiz yerler acıkcası il gidişimde bende diğer giden arkadaşlar gibi fazla otel parasi verenlerdenim. yemek konusu ise arkadaslara domuz eti yemek istemeyen arkadaslara vejetaryan demek en iyi tercih olsa gerek ..+ Yorum Gönder
yalta,  yalta gece hayatı,  yalta hotel,  hotel yalta
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi