Büyük kanyon ulusal parkı

+ Yorum Gönder
Tatil Mekanları ve Yabancı Tatil Yerleri Bölümünden Büyük kanyon ulusal parkı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Büyük kanyon ulusal parkı

  Reklam  Büyük kanyon ulusal parkı

  Forum Alev
  Büyük kanyon ulusal parkı

  büyük kanyon.jpg

  buyuk-kanyon1.jpg

  büyük kanyon2.jpg

  Büyük Kanyon Ulusal Parkı (İngilizce: Grand Canyon National Park) Amerika Birleşik Devletleri'nin Arizona eyaleti sınırlarında bulunan en eski ulusal parktır.
  Büyük Kanyon, birçok renge sahip; Kolorado Nehri çevresinde bulunan bir kanyondur. Büyük Kanyon Ulusal Parkı içinde bulunur ve bu ABD'deki ilk ulusal parklardan biridir. Theodore Roosevelt Büyük Kanyon'un büyük bir hayranıydı ve birçok kez avlanmak ve seyir için burayı ziyaret etmişti.
  Kanyon, Kolorado Irmağı'nın kanalı milyonlarca yılda yarmasıyla oluşmuştur. 466 kilometre uzunluğunda ve 400 metre ila 2.4 kilometre genişliği arasında değişmektedir. Derinlik olarak da 1600 metreye kadar ulaşır. Bu kesiklerde Dünya'nın 2 milyar yıllık tarihi bulunmaktadır.
  Büyük Kanyon'un bir Avrupalı tarafından farkedilmesi ilk kez 1540 yılında; İspanyol Garcia Lopez de Cardenas tarafından yapılmıştır. İlk bilimsel araştırma ise John Wesley Powell eşliğinde 1869'da gerçekleşmiştir. Kızılderililer ise kanyonun duvarlarında yerleşim birimleri kurmuşlardır. 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Büyük kanyon ulusal parkı

  Reklam  İki milyona yakın bir geçmişe sahip olan bu kanyon bir ırmağın uzun yıllar yarması sonucu bu manzara oluşmuştur. Günümüzde turistler için gezilen bir yer olarak kullanılmaktadır.+ Yorum Gönder
büyük kanyon,  GRAND KANYON
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi