Yusuf Akgül Kimdir?

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Yazarlar ve Şairler Bölümünden Yusuf Akgül Kimdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Yusuf Akgül Kimdir?

  Reklam  Yusuf Akgül Kimdir?

  Forum Alev
  YUSUF AKGÜL


  Malatya yöresinden gelerek Ankara Kalecik ilçesine Hançılı köyüne yerleşen Emir Hüseyinoğullarından Battal’ın torunudur. 1945 tarihinde Hüseyin ve Meryem Akgül’ün dördüncü çocukları olarak dünyaya geldi.

  12 yaşında babasını kaybetti. Beş çocuğuyla otuz beş yaşında dul kalan annesine destek olabilmek amacıyla köyünde çobanlık yaptı. Hayatının en zor dönemlerini yaşadı.

  1965 tarihinde askere gitmek amacıyla köyünden ayrılırken ilk şiirini yazdı. Vatan görevi bitince Ankara’da işe girdi. 1967 yılının 24 kasımında dayısının torunu ile evlendi. Beş çocuğundan ikisini çocuk yaşlarda kaybetti.

  Çeşitli devlet dairelerinde çalıştı. En son Ankara Şehirler Arası Otobüs terminalinin idare amiri iken siyasi sebeplerle görevine son verildi. O zamanlarda ailesiyle destek olup bu kötü günleri atlattı.

  1991 tarihinde emekli oldu. Zaman zaman serbest olarak çalışmaktadır. 2 erkek bir kız üç çocuğu ve iki kız bir erkek üç torun sahibidir.

 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Yusuf Akgül Kimdir?

  Reklam  Hayat hiç kimseye güllük gülistanlık geçmemiştir. Herkesin bir zor dönemi mutlaka vardır. Yusuf Akgül'ün hayatı da çetin fakat üstesinden geldiği bir yaşantısı olmuştur.+ Yorum Gönder
yusuf akgül kimdir,  yusuf akg
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi