Dr Norman Finkelstein Biyogrofisi Kimdir

+ Yorum Gönder
Biyografi ve Yazarlar ve Şairler Bölümünden Dr Norman Finkelstein Biyogrofisi Kimdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  fecr
  Özel Üye
  Reklam

  Dr Norman Finkelstein Biyogrofisi Kimdir

  Reklam  Dr Norman Finkelstein Biyogrofisi Kimdir

  Forum Alev
  PROF.NORMAN FİNKELSTEİN:
  8 Aralık 1953 doğumlu Norman Finkelstein Amerikalı bir siyaset bilimcisi ve yazar. Özellikle Yahudilerle ilgili meselelerde ve İsrail-Filistin çatışması konularında uzman.
  SUNY Binghamton mezunu. Princeton Üniversitesi`nden Siyaset Bilimi doktora derecesi aldı. Brooklyn College, Rutgers University, Hunter College, New York University, DePaul University`de öğretim üyeliği yaptı.
  Annesi Varşova`da yaşayan ve ikinci dünya savaşında soykırıma tanıklık eden Yahudi bir babanın kızıdır.

  Finkelstein, bir Yahudi ailenin çocuğu. Babasının Nazilerin zulmünden kaçarak kurtulduğu söyleniyor. Buna rağmen Finkelstein, Holokost`u savunmuyor, İsrail`in Filistin`deki uygulamalarını eleştiriyor, İsrail`in Nazilerin uyguladığı zulmü istismar ederek Filistin’de işlediği suçlara meşruluk kazandırdığını söylüyor.

  BAKINIZ NELER DİYOR:

  -“Soykırım yaşadığını iddia eden çoğu kişi yalancıdır. Maddi çıkar sağlamak için soykırım icat edildi. Siyonistlerin“soykırım” iddiaları “soykırım Sanayisi”dir.

  -“soykırım” iddiaları ile bir çok Yahudi Avrupa’dan para alıyor, alınan paraların İsrail`e aktarılıyor, soykırım iddiaları 1967 yılından sonra ortaya atılmıştır.
  “Babamın acılarının hiç kimse tarafından istismar edilmesine müsamaha gösteremem”

  — Soykırımı anlatan en başarılı edebi metinlerden sayılan 'GECE' adlı romanın yazarı, Nobel ödüllü Yahudi yazar. ELİE WİESEL para uğruna soykırımı kutsallaştıran bir üçkâğıtçıdır. Wiesel'in bu sayede kazandığı paralarla limuzinlerden inmiyor. Yazarın toplama kamplarından kurtuluş hikâyesin de çelişkiler bulunuyor.

  —Uluslararası Soykırım Komisyonu'nun başkanı LAWRENCE EAGLEBURGER’in yıllık geliri 300 bin dolardan fazladır ve bu Nazi kurbanlarına verilen paralardan ödeniyor. Dünya Yahudi Konferansı da, tüm bu tazminatlardan ve yapılan çeşitli yardımlardan aktarılan paralarla 7 milyar dolar gibi servete sahip olmuştur.

  -"HOLOKOST ENDÜSTRİSİ, bir diğer deyişle Yahudi Soykırımı Sanayisi, tarihi ters çevirme taktiği, tarihi çarpıtma taktiğidir. Bunların yaptığı mezar soygunculuğudur. Göz göre göre tarihî bir sahtekârlık işlenmektedir. Holokost Endüstrisi, insanlık tarihinin en büyük hırsızlık olayıdır!" diyor.
  (hatırlatma; Yahudi Soykırımı Holokost’u inkâr edeni cezalandıran ‘Gayssot Yasası’ var. Bu yasa 2. Dünya Savaşı’ndan sonra kurulan ve Holokost icraatçılarının kimilerinin yargılanıp mahkûm olduğu Nuremberg Mahkeme’lerinin sonuçlarına dayanır.)

  Yazar, 150 sayfalık "HOLOKOST ENDÜSTRİSİ" kitabında, ROGER GARAUDY'NİN "İSRAİL, MİTLER VE TERÖR" kitabında vurguladığı hemen hemen bütün gerçekleri aynen savunuyor. Daha da ileri giderek,

  -“Bu Holokost sanayisinin Avrupa ülkelerinin paralarını çalıp çırpma şeklinde yürütüyor. Soykırımdan sağ kalanların sayılarının habire şişirilerek sürekli tazminat ödettiriliyor ve Almanya başta olmak üzere, Avrupa ülkelerinden, İsviçre bankalarından uydurma soy kütükleri, yalan akrabalıklar, olmayan anne ve babalar adına sürekli para sızdırılıyor.”

  "Amerika'da bir Holokost (Yahudi Soykırımı) Endüstrisi var. Bu endüstrinin ana gayesi, İsrail'in Filistinlilere karşı cani politikasını haklı göstermek ve soykırıma uğramış aileler adına Avrupa'dan para sızdırmaktır"

  "Sizler, Holokost, Yahudi katliamı, Yahudi soykırımı diye diye, günümüzde inim inim inleyen diğer bütün insanların acı ve ıstıraplarını örtbas ediyorsunuz! Filistinlilerin gördükleri zulmü önemsiz gösteriyorsunuz! Ambargo yüzünden ölen 1 milyon Iraklı çocuğu görmezden geliyorsunuz! Nazilerin öldürdükleri Yahudi sayısı kadar, bugün Irak'ta da Iraklı çocuk ambargo sebebiyle ölmüştür ve ölmeye de devam etmektedir! Siz bu apaçık hakikati bile gizliyorsunuz!"

  - ABD Başkanı Bush, İran ve Kuzey Kore gibi ülkeleri “haydut devlet” ilan etti. Sizce İsrail bir “haydut devlet” mi? Sorusuna(Al Jazeera ) ise verdiği cevap:
  —Haydut devletten de fazlası İsrail. Aklını yitirmiş bir devlet. Nüfusunun büyük çoğunluğunun İran’a yapılacak bir saldırıyı desteklediği dünya üzerindeki tek ülke İsrail. Hatta bence kudurmuş. Tüm dünya barış özlemiyle yanıp tutuşuyor, İsrail savaş da savaş diye el çırpıyor.

  NORMAN FİNKELSTEİN’in bu görüşlerinden dolayı demokrasi ve özgürlüğü kalesi görülen ABD’de bazı grupların şiddetli tepkisine maruz kalıyor.
  JINSA, AJC, AIPEC, WASHİNGTON INSTİTUTE gibi Musevi lobileri ve TELEVANGALİST İsrail yanlısı Hıristiyan gruplar ile ortak çalışmaya girerek Amerika’yı Müslümanlara karşı kışkırttığı gibi, Amerika içinde de İsrail ve Muhafazakâr Musevi lobisine karşı olan grupları da susturmaya çalışıyor.

  DAVİD HOROWİTZ başkanlığında kurulan ÖZGÜRLÜK MERKEZİ (FREEDOM CENTER), FRONT PAGE adlı internet sayfası, TERÖRİZM UYANIŞ İNTERNET SİTESİ ve AMERİKA’DA TEHLİKELİ PROFESÖRLER’i hedef gösteren internet sayfalarını organize ederek Amerikan akademisindeki özgürlük yanlısı sesleri susturmaya ve terörize ederek bastırmaya çalışmaktadır. Terörizm Uyanış internet sitesinde ilan ettiği gibi 22-26 Ekim 2007 Tarihlerinde Amerikan üniversitelerinin bazılarında 'İslami faşizm' kutlama haftası organize ederek öğrenci ve öğretmenler arasında İslam'ı ve Müslümanları Amerikalılara bir öcü olarak göstermek maksadı ile çeşitli aktiviteler yapmıştır. Horowitz’in
  http://frontpagemag.com/
  adlı internet sayfası vasıtasıyla bazı Türkler ile de yakın ilişkileri olmuştur. Merkezi Amerika’nın Philadelphia şehrinde bulunan ve Muhafazakâr Musevi lobisine yakınlığı ile bilinen Dış Politika Araştırma Merkezi çalışanlarından GERALD ROBBİNS ve Frontpagemag’in yazarlarından JAMİE GLAZOV ile birlikte 'Militan İslam’a karşı Türkiye' başlıklı bir toplantı düzenlenmiştir. Toplantıya iki Türkiyelide katıldı. Birincisi halen Bilkent Üniversitesinde bölüm başkanı ve daha evvel Muhafazakâr Musevi kuruluşu Washington Enstitüsü’nde çalışmış bulunan eski bir polis olan ERSEL AYDINLI, diğeri ise Türk Amerikan Derneklerinin direktorlerinden Güler Köknar’ın eşi ve Amerikan işgali sonrası Kuzey Irak ve İsrail’de bulunan ALİ KÖKNAR’dır. Aynı derginin bir başka organizasyonunda ise yine aynı yazar JAMİE GLAZOV önderliğinde 'Şeriat'a Doğru Türkiye' başlığı ile bir başka sempozyum organize edilmiş ve bu toplantıya da MİCHAEL RUBİN, DANİEL PİPES ve yine bir Türkiyeli olan SONER ÇAĞAPTAY katıldılar.

  SONER ÇAĞAPTAY: Yale Üniversitesini bitirdikten sonra Muhafazakâr Musevi kuruluşu olan Washington Enstitüsünde çalışmaya başlamış ve bu kurumun Türkiye masası direktörü olmuş. Çağaptay son olarak Aralık ayının ilk haftası Muhafazakâr Musevi Lobisinin önemli isimlerinden DAVİD MAKOVSKY ile birlikte İsrail’i ziyaret etti, "Bu ziyaret sırasında Ramallah ve Telaviv’de incelemelerde bulundu.
  Amerikan akademisinde kurulan bu baskıcı diktatör çetenin bir diğer yansıması ise Harvard Universitesinde bulunan aşırı Muhafazakâr Musevi görüşleri ile meşhur ALAN DERSHOWİTZ’tir. Muhafazakâr Musevi lobisini de arkasına alarak Profesor Finkelstein’i, İsrail ve ırkçı Musevileri eleştirdiği için, Şikago’da bulunan DePaul Üniversitesindeki görevinden atılması için üniversite yönetimine baskı yapmış ve üniversiteyi dolaylı olarak tehdit etmiştir.
  DePaul Universitesi ilkbahar döneminin sonunda Profesör Finkelstein’in işine son verir. Profesör Finkelstein hakkında Türkiye’de herhangi bir haberin ya da yazının çıkmamaktadır.

  Kısa kısa:

  *Siyaset Bilimci ve Yazar Norman Finkelstein, Memritv`de yaptığı bir konuşmasında, Hizbullah`a yönelik bir savaşın kesin yapılacağını belirterek, bu savaşın bir önceki savaşın aksine kesinlikle Lübnan`ı 10 kat daha fazla tahrip edecek. Finkelstein, Hizbullah ve İsrail arasında yeni bir savaşın başlayacağının altını çizerek, "bu savaşın tahribatı bir öncekinden on kat daha fazla olacaktır"

  "Hizbullahın 2006`da elde ettiği başarıyı tekrarlamasına izin verileceğini mi sanıyorsunuz?" "Amerika ve İsrail, Hizbullah`ın kazanmasına kesinlikle müsaade etmeyecektir. Arap ülkelerinde de olabilecek herhangi bir direniş ABD tarafından anında bastırılacak. ABD, bu konuda bir direnişe asla izin vermez"
  "Lübnanlıların ve Hizbullah`ın Amerika`ya boyun eğmeleri gerekiyor"

  "bu durumda da ABD`nin kölesi olmayı kabul etmeleri gerekiyor. Köle olmak istemeyip savaşı tercih edenlere saygı duyarım ama yaşamak istiyoruz diyerek korkaklılk yapanlara saygı duymam. köle olmak istemiyorum diyenler için savaştan başka seçenekleri yok, maalesef gerçek böyle"

  "Savaştan başka bir seçenek olduğunu sanmıyorum. Kimse savaş istemez ama kimse de mahvolmak istemez. Savaş istediğimi sanmayın ama inanın bundan başka çözüm yolu görünmüyor. Ta ki köle olmayı seçmenin dışında maalesef burada insanların bu yolu tercih ettiklerini görüyorum."
  “İsrail`in Lübnan`da kaybettiği savaşı unutmadığını ve mutlaka intikamını alacaktır”
  "Yahudi yaklaşımını biliyor musunuz?: `Asla affetme, asla unutma.` Ben de aynı fikirdeyim"


 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Dr Norman Finkelstein Biyogrofisi Kimdir

  Reklam  Objektif bakış açısı söylemleri ve yazıları ile dikkat çeken bir yazar ve araştırmacıdır. İsrail ve Filistin arasındaki anlaşmazlıkların nedenlerini haklı haksız olarak eleştiren bir yazar.+ Yorum Gönder
norman finkelstein kimdir,  prof. dr. norman finkelstein kimdir,  finkelstein kimdir,  norman finkelstein kim,  norman finkelstein kimdir biyografisi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi