En iyi gelmiş geçmiş boks filmi sizce hangisi ?

Anketimiz: En iyi gelmiş geçmiş boks filmi sizce hangisi ?

Katılımcı sayısı
3. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
 • The Boxer (2009 )

  0 0%
 • Raging Bull (1980)

  1 33.33%
 • Milyonluk Bebek ”Million Dollar Baby”(2004)

  0 0%
 • Cinderella Man (2005)

  0 0%
 • Ali (2001)

  2 66.67%
 • Rocky Serileri (1976- 2006)

  1 33.33%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Yudumla Anket Bölümü Bölümünden En iyi gelmiş geçmiş boks filmi sizce hangisi ? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Osmanlı Torunu
  Özel Üye
  Reklam

  En iyi gelmiş geçmiş boks filmi sizce hangisi ?

  Reklam  En iyi gelmiş geçmiş boks filmi sizce hangisi ?

  Forum Alev

  Rocky Serileri (1976- 2006): “ Eye of the tiger ” şarkısıyla, Apollo’suyla, Adrian’ıyla, Mickey’i ile, yaramaz kayınço Poly’si ile müthiş bir klasik, müthiş bir efsane. Unutulmazlar serisinin başlangıcından serinin 6. filmine kadar, hemen her bölümünde aynı çekirdek oyuncu kadrosunu korumayı başarabilmiş ender filmlerden biri.


  Slyvester Stallone (Rocky Balboa) – Carld Weathers (Apollo Creed) – Talia Shire (Adrian) - Burt Young (Poly) – Burgess Meredith (Mickey)

  Ali (2001) : O Cassius Clay olarak doğdu … 1960′lı ve 1970 li yıllarda ringlerde fırtına gibi eserek, otoriteler tarafından gelmiş geçmiş en iyi boksör olarak nitelendirildi. Vietnam Savaşı’na gitmeyi red ettiği için elinden alınan şampiyonluğunu tekrar geri kazandı. Müslümanlığı seçerek Muhammed Ali adını aldı.

  Will Smith (Muhammed Ali)

  Cinderella Man (2005) : “Cinderella Man” lakabıyla tanınan ünlü boksör James J. Braddock’un gerçek yaşam öyküsüne dayanan film, Braddock ve ailesinin ABD’deki Büyük Ekonomik Kriz yıllarında yaşadığı sıkıntılı yılları ve verdikleri büyük yaşam mücadelesi. Yoksulluğun, açlığın ve işsizliğin hüküm sürdüğü bir dönemde James Braddock, ailesini açlığa mahkum etmemek için dövüşmüş ve dünya ağır siklet boks şampiyonluğuna kadar yükselmişti

  Russell Crowe (Jim Braddock ) – Renee Zellweger (Mae Braddock) - Craig Bierko (Max Baer)

  Milyonluk Bebek ”Million Dollar Baby”(2004) : Frankie Dunn ringlerde yaşadığı yıllar boyunca müthiş dövüşçüler yetiştirmiştir. Öğrencisi olan boksörlere öğrettiği en önemli ders ise kendi hayatı için de temel kabul ettiği, herşeyin üzerinde kendini korumaktır. Onu kızından soğutan ve uzak tutan acı deneyimi yüzünden uzun zamandır hiç kimse ile yakın olmamaya çalışmaktadır. Tek arkadaşı Scrap, onun spor salonuna göz kulak olmakta ve kaba dış görünümünün altında 23 yıldır yakasını bırakmayan bir affedilme beklentisi olduğunu bilmektedir ve bir gün Maggie Fitzgerald spor salonuna gelir.

  Clint Eastwood (Frankie Dunn) - Morgan Freeman (Eddie Scrap ) – Hillary Swank (Maggie Fitzgerald)

  Raging Bull (1980) : Boksör Jakc la Motta’nın kendi ağzından anlattığı şampiyonluklardan bar komedyenliğine uzanan hırslı hayat hikayesi.Usta yönetmen Martin Scorsese’nin yönettiği bu film protesto amacıyla siyah-beyaz çekilmiştir,aynı zamanda sinema eleştirmenleri ve yönetmenleri tarafından tüm zamanların en iyi filmleri içinde ilk 10 sıradadır.

  Robert De Niro ( Jake La Motta ) - Cathy Moriarty (Vickie La Motta )

  The Boxer (2009 ) : Annesine eziyet edip döven üvey babasına saldırdığı için 3 koskoca yıl hapis yatan ve siddete karşı yemin eden sporcu yeniden bir hayat kurabilmek için arayış içindedir..Eski boks ustası Joe ile tanışır dövüşmenin ve saldırmanın farklı şeyler oldugunu ögrenir..Şimdi hayatındaki ikinci bir şans için dövüşecektir..

  Stacy Keach – Joshua Dallas 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: En iyi gelmiş geçmiş boks filmi sizce hangisi ?

  Reklam  yenılmez serisi+ Yorum Gönder
russell crowe boksör filmi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi